episodefilm

اشتراک گذاشته شده با :

ساخت انیمیشن

episodefilm.com
انیمیشن سه بعدی

انیمیشن سه بعدی

برای بسیاری از ما تصور این نکته مشکل است که بدانیم که تا چند دهه گذشته، همه ی انیمیشن ها ، افکت ها و سرگرمی ها به صورت دستی بدون دخالت هیچ گونه تکنیک کامپیوتری و یا دیجیتالی ، ساخته، تکثیر و مصرف می شده . از طرفی دیگر اولین انیمیشن تماما دیجیتالی متعلق به جان لستر Jhon Lasseter با نام Luxo Jr است که در تاریخ ۱۹۸۶ و به دنبال آن داستان اسباب بازی Toy Story است که در تاریخ ۱۹۹۵ تماما در محیط کامپیوتری و به صورت دیجیتال تولید شده است که توانست در لیست ده برترین انیمیشن دنیا قرار گیرد نیمه دوم ۱۹۹۰ دنیای انیمیشن و جلوه های ویژه کامپیوتری تغییرات وسیعی پیدا کرد. چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری‌. ظهور ویندوز NT و لینوکس Linux، پردازنده‌های اینتل ۱۳۸۶ ، رندر فارم‌ها و شبکه‌های کامپیوتری قدرتمند‌تر شدند و پردازش اطلاعات تحت شبکه به زودی جای خود را در میان تولید کنندگان انیمیشن باز کرد.
چیزی که در ساخت انیمیشن سه بعدی به غیر از نیروی کار آمد و مجرب اهمیت زیادی دارد سیستم های کامپیوتری قوی و پر سرعت می باشد . اهمیت وجود این سیستم های قوی بیشتر در زمینه رندر کردن انمیشن در برنامه هایی نظیر ۳d max و مایا کار بسیار سختی برای کارت های گرافیکی و رایانه محسوب می شوند. مشخصات سخت افزاری در این گونه سیستم ها هر چه بالاتر باشد زمان رندر گیری پایین تر خواهد آمد. در برخی از انیمیشن های سنگین شاید زمان رندر گرفتن برای هر فریم به بیش از چندین ساعت زمان نیاز داشته باشد که در نتیجه یک انیمیشن چند دقیقه ای امکان دارد روزها برای رندر گرفتن از آن به زمان نیاز داشته باشد . خوشبختانه گروه هنری اپیزود فیلم با در بر داشتن سیستم های قوی کامپیوتری روز و رندر فارم های خود این نوید را به مشتریان عزیز خود می دهد که انیمشن های با کیفیت سه بعدی خود را با بالاترین کیفیت و زمان ممکن تحویل دهد .

انیمیشن سه بعدی

گروه هنری اپیزود فیلم افتخار این را دارد تا در همه ی زمینه های کاری انیمیشن سه بعدی اعم از فیلم های سینمایی ، بازی های رایانه ای ، مستندهای صنعتی و تیزرهای تبلیغاتی خدماتش را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد .
شما با دیدن بخشی از نمونه کارهای سه بعدی ما در قسمت نمونه کارها تنها به گوشه ای از خلاقیت و تکنیک های تیم هنری ما مواجه می شوید .

منبع: episodefilm site

episodefilm.com
انیمیشن دو بعدی

انیمیشن دو بعدی

چند سالی است که در دنیای امروز انیمیشن توانسته است به یکی از جذاب ترین و کاملترین هنرهای روز دنیا تبدیل بشود .
تاریخچه فیلم انیمیشن در سال ۱۸۹۰ شکل گرفت زمانی که هنر فیلم های صامت اولین روزهای اختراعش را می گذارند. اولین فیلم انیمیشن دو بعدی توسط «چارلز ـ امیل ریناد» اختراع شد و او خود مخترع دستگاه Praxinoscope، یک نوع سیستم انیمیشن که حلقه هایی از ۱۲ تصویر را بکار می برد.

اولین انیمیشن تمام رنگی یک انیمیشن دو بعدی بود که در سال ۱۹۳۲ با عنوان گلها و درختان توسط کمپانی دیزنی ساخته شد ، ولی شروع دوران طلایی انیمیشن درسال ۱۹۳۷با پخش انیمیشن سفید برفی و هفت کوتوله توسط کمپانی دیزنی انجام گردید .

در سال ۱۹۳۰، استودیوهای والت دیزنی ۱۲ اصول پایه برای ساخت انیمیشن ارائه دادند

 1. انعطاف بخشیدن به اشکال شکل برای مشخص کردن ماهیت حرکت
 2. حرکت به عقب برای تأکید بر حرکت به جلو (دورخیز)
 3. ستقرار دوربین برای نمای بهتر
 4. دو پروسه بنیادین برای ساخت انیمیشن
 5. هیچ عملکرد و حرکتی بطور ناگهانی متوقف نمی شود
 6. هموارکردن حرکات واجد نقطه شروع و پایان هست که با فاصله دادن بین آنها کنترل می شوند
 7. طراحی مسیر حرکات، قوس و کمانها
 8. اقدامات ثانویه از قبیل ایجاد هماهنگی بین تصاویر و حرکات آنها
 9. تنظیم زمان و عملکردها برای ایجاد توهم لازم در حرکت (خطای دید)
 10. کاریکاتوری کردن زمان و اعمال
 11. قابلیت نقاشی و طراحی خوب، مهمترین اصل برای یک انیماتور خوب است
 12. چنانچه کاراکترها آنطور که باید و شاید پرداخت نگردند، تلاش بی فایده بوده است

«جین دیچ» باتجربه، دو اصل دیگر را هم به اصول فوق افزوده است وزن و حجم از اهمیت خاص برخوردارند ، اینکه کاراکترها را هنرپیشه های حقیقی فرض کنیم.

 

مطالب بیشتر: تیزر موشن گرافیک      انیمیشن سه بعدی

انیمیشن دو بعدی

امروزه انیمیشن در دنیا طرفدران و هواداران بسیار زیادی دارد و یکی از صنعت های مهم درآمدزا می باشد که برای صدها هزارنفر در دنیا ایجاد اشتغال نموده است .
اجرای یک انیمیشن دو بعدی حرفه ای نیاز به مهارت های بسیار و تجربیات بالایی نیز دارد. گروه هنری اپیزود فیلم همیشه بر این تلاش بوده است تا بتواند با بهره گیری از افراد حرفه ای و مجرب به بالابردن سطح کیفیت انیمیشن کمک کند و بتواند باعث ارتقای این صنعت در کشور عزیزمان ایران بشود .

انیمیشن ، چه در فیلم های انیمیشن ، چه در بازی های رایانه ای و چه در تبلیغات، بازار کاری ویژه را داراست .
خوشبختانه گروه هنری اپیزود فیلم این نوید را می دهد که با به کارگیری تیم ایده پردازی و اجرایی قوی خود توانایی کامل این را دارد تا در حوزه های مختلف انیمیشن شامل فیلم های سینمایی ، بازی های رایانه ای ، مستندها و تیزر های تبلیغاتی خدمات خود را به بهترین نحو و نزدیک به استاندارهای روز دنیا انجام دهد .
شما می توانید با دیدن نمونه کارهای انیمیشن ما در قسمت نمونه کارها بخش کوچکی از توانایی گروه هنری اپیزود فیلم در ساخت انیمیشن را مشاهده نمایید .

منبع: episodefilm